شنیدن اروپا ایرانی مسابقه دروازه بان

شنیدن: اروپا ایرانی مسابقه دروازه بان افتخار آفرینی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فرهادی نماینده کشور عزیزمان ایران یا اسپانیا؟ ، نقش پررنگ «کن» در اسکار ۲۰۱۹

فیلم‌های حاضر در جشنواره «کن» امسال به احتمال فراوان نقشی اساسی در میان فیلم‌های انتخابی کشورها جهت شاخه عالی ترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار خواهند داشت.

فرهادی نماینده کشور عزیزمان ایران یا اسپانیا؟ ، نقش پررنگ «کن» در اسکار ۲۰۱۹

نقش پررنگ «کن» در اسکار ۲۰۱۹/ فرهادی نماینده کشور عزیزمان ایران یا اسپانیا؟

عبارات مهم : برنده

فیلم های حاضر در جشنواره «کن» امسال به احتمال فراوان نقشی اساسی در میان فیلم های انتخابی کشورها جهت شاخه عالی ترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار خواهند داشت.

به گزارش سینماخبر، نشریه سینمایی «ایندی وایر» در گزارشی به آینده نگری فیلم های حاضر در شاخه عالی ترین فیلم خارجی پرداخته و به شانس بالای حضور فیلم های حاضر در جشنواره ی «کن» امسال به عنوان نمایندگان کشورهای متفاوت نیز تاکید کرده هست.

«آن تامپسون» منتقد و نویسنده این نشریه در این باره می نویسد: هیات داوران جشنواره کن به ریاست «کیت بلانشت» امسال فیلم های قدرتمندی از کارگردانان مولف جهت قضاوت پیش روی خود می دیدند؛ از درام سیاه سفید و لهستانی «جنگ سرد» به کارگردانی «پاول پالیکوفسکی» برنده جایزه عالی ترین کارگردانی کن گرفته تا فیلم «آیکا» از قزاقستان برنده جایزه عالی ترین بازیگری کن و فیلم ژاپنی «دزدان فروشگاه» برنده نخل طلای عالی ترین فیلم و همچنین فیلم دردناک «کفرناحوم» ساخته «نادین لباکی» از لبنان برنده جایزه هیات داوران.

سینمای ایتالیا باید بین دو فیلم «داگمن» به کارگردانی «متئو گارونه» (برنده جایزه عالی ترین بازیگر مرد کن) و فیلم درخشان «لازاروی خوشحال» ساخته «آلیس رورواچر» (برنده جایزه بهترن فیلمنامه کن) یکی را به عنوان نماینده خود در شاخه عالی ترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۹ گزینش کند.

در میان آثاری که در جشنواره کن موفق به کسب جایزه نشدند، فیلم «درخت گلابی وحشِی» نیز می تواند پنجمین حضور «نوری بیلگه جیلان» را به عنوان نماینده سینمای ترکیه در اسکار رقم بزند و شانس فیلم «یوم الدین» ساخته «ابوبکر شوقی» جهت معرفی به عنوان نماینده مصر نیز زیاد هست.

درام خانوادگی و رمزآلود «همه می دانند» ساخته اصغر فرهادی و با نقش آفرینی «پنه لوپه کروز» و «خاویر بادم» که بعد از نمایش در کن، اکران موفقی در سینماهای فرانسه داشته می تواند هم به عنوان نماینده سینمای اسپانیا و هم کشور عزیزمان ایران به آکادمی معرفی شود.

«مرز» ساخته عباس امینی برنده بخش نوعی نگاه کن و محصول دانمارک و سوئد، «دختر» به کارگردانی «لوکاس دونت» (بلژیک)، «زنان در جنگ» از «بندیکت ارلینگسون» (ایسلند)، «دونباس» به کارگردانی «سرگس لوزنیتسا» (اوکراین) و فیلم کلمبیایی «پرندگان عبوری» از «کایرو گوئرا» دیگر فیلم های حاضر در کن هستند که شانس زیادی جهت حضور در اسکار پیش رو خواهند داشت.

اما اوایل امسال میلادی فیلم «گناهکار» از «گوستاو مولر» کارگردان دانمارکی برنده جایزه مخاطبان (جایزه اصلی) جشنواره ساندنس آمریکا شد، «وارث» ساخته «مارسلو مارتینسی» برنده جایزه بازیگری و فیپرشی جشنواره برلین می تواند نماینده سینمای پاراگوئه در اسکار ۲۰۱۹ باشد و سینمای آلمان نیز می تواند امسال «ترانزیت» ساخته «کریستین پتزولد» را به کارزار اسکار بفرستد و «دولاتوف» از «الکسی جرمن» نیز می تواند نماینده ای شایسته ای جهت سینمای روسیه باشد.

نشریه ایندی وایر در انتها آینده نگری خود را از “پیشتازان اسکار خارجی ۲۰۱۹” تا به این جای سال نیز منتشر می کند:

کفرناحوم؛ «نادین لبکی» (لبنان)

جنگ سرد؛ «پاول پالیکوفسکی» (لهستان)

همه می دانند؛ اصغر فرهادی (اسپانیا یا ایران)

لازاروی خوشحال؛ «آلیس رورواچر» (ایتالیا)

دزدان فروشگاه؛ هیروکازو کورئیدا» (ژاپن)

سایر رقبا:

آیکا، سرگی دوو.رتسوی (قزاقستان)

پرندگان عبوری؛ کایرو گوئرا (کلمبیا)

مرز؛ علی عباسی (سوئد)

دونباس؛ سرگی لوزنیتسا (اوکراین)

دختر؛ لوکاس دونت (بلژیک)

درخت گلابی وحشی؛ نوری بیلگه جیلان (ترکیه)

زنان در جنگ؛ بندیکت ارلینگسون (ایسلند)

یوم الدین؛ ابوبگر شوقی (مصر)

فرهادی نماینده کشور عزیزمان ایران یا اسپانیا؟ ، نقش پررنگ «کن» در اسکار ۲۰۱۹

واژه های کلیدی: برنده | جایزه | سینمای | جشنواره | سینمایی | جوایز اسکار | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs